A darabot előszőr a Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskola hallgatói állították színre, azóta több helyen, kőszínházban is bemutatták, valamint a Szegedi Szabadtéri Játékokon is, a Laudate fesztiválon.
A darab a szerző szíves engedélyével jelenik meg oldalunkon.
A meghallgatható dalok a Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskola hallgatói által előadott mű felvétele, melyet a Lámpás Kiadó (Abaliget) adott ki.
Az előadást többen átdolgozták a szerző engedélyével. Honlapunkon a Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskola előadásának szövegét közöljük.
Pál apostol neve elválaszthatatlanul hozzáfűződik az európai kereszténység születéséhez. Ö az, akit a tizenharmadik apostolként említ az egyházi hagyomány, s aki az Újszövetség 27 könyvéből 13-at írt. Missziói útjai során - betegsége, és a kor közlekedési lehetőségei ellenére - több mint 15.000 km-t tett meg. Három himnusza - a Szeretet-, a Feltámadás- és a Krisztushimnusz - nemcsak a Kereszténység hitvallása, hanem az általános műveltség szerves része is lett. Legtöbben azonban mégsem innét ismerik a nevét, hanem a magyar nyelvben ismertté és általánossá vált "pálfordulás" kifejezés kapcsán. S hogy mi is ez valójában, erről szól ez a színdarab.
Egy ember élete - aki Jézus Krisztust istengyalázónak tartja és gyűlöli a keresztényeket - egy napon váratlan fordulatot vesz. Damaszkuszba indul, hogy a keresztény hitet követőket elpusztítsa, de Damaszkuszba már egy egészen más ember érkezik meg. Vajon mi történt útközben, és hogyan folytatódik az élete ezután? Mi készteti arra, hogy azt a hitet, amelyért eddig másokat halálba küldött, most akár az élete árán is hirdesse?
Egy titok, amelyet nem értünk, de amit azóta is milliók éltek már át.
forrás: http://www.kisvarda.info/programok/20040507/index1.php |
|